Comarch ERP Optima

System do Zarządzania

Dlaczego Warto Kupić Comarch ERP Optima

System Comarch ERP Optima stworzony jest dla małych i średnich firm, praktycznie z każdej branży. Jego działanie opiera się na pracy aplikacji - modułów, które dostosowane są do obsługi różnych obszarów działalności przedsiębiorstwa.

Comarch ERP Optima doceniony został przez ponad 60 000 Klientów, co czyni ten system jednym z najchętniej wybieranym do obsługi małch i średnich firm. Posiada on również Certyfikat zgodności z Ustawą o Rachunkowości.

Więcej niż tylko program do faktur i magazynu

Comarch ERP Optima wyposażony jest w najnowsze narzędzia do wspomagania prowadzenia i zarządzania firmą. Pozwalają one na zabezpieczanie danych, wsparcie decyzji biznesowych, oraz m.in. na budowanie nowych kanałów sprzedaży.

Dodatkowe narzędza to między innymi sklep internetowy, portal zakupowy wszystko.pl, backup danych online, obsłga księgowa, rozwiązania mobilne, czy też rozwiązania dla medycyny.

Idealny dla małych i średnich firm z każdej branży

Mikro 1-3 Stanowisk

40% Complete (success)

Mikro, Małe i Średnie 1-10 Stanowisk

40% Complete (success)

Średnie 5-100 Stanowisk

35% Complete (success)
40% Complete (success)
Comarch ERP Optima

Funkcjonalność Comarch ERP Optima

Fakturowanie i Pełna Kontrola Finansów

Comarch ERP Optima Faktury jest narzędziem, dzięki któremu można prosto i intuicyjnie wygenerować faktury sprzedaży (zarówno dla podmiotów gospodarczych, jak i osób fizycznych), faktury zakupu, faktury korygujące, faktury Pro Forma, faktury zaliczkowe oraz paragony. Comarch ERP Optima Kasa/Bank to narzędzie do bieżącej kontroli finansowej firmy.

Bezpośrednia Sprzedaż w Internecie

Comarch ERP e-Sklep oraz portal zakupowy wszystko.pl to dwa narzędzia zintegrowane z systemem Comarch ERP Optima, które umożliwiają wykorzystanie różnych sposobów sprzedaży i promocji w Internecie. System umożliwia automatyczną synchronizację stanów magazynowych, a także zamówień i towarów.

Handel z Magazynem w Pełnej Integracji

Moduł ten łączy w sobie funkcjonalność modułu do fakturowania oraz umożliwia zarządzanie zasobami w magazynie (wystawianie dokumentów handlowych i magazynowych). Istnieje możliwość współpracy z Comarch ERP Mobile Sprzedaż - aplikacją dedykowaną przedstawicielom handlowym i przeznaczoną na urządzenia mobilne (smartfony, czy palmtopy).

Moduł Serwis - Kontrola nad Zleceniami

Moduł ten dedykowany jest firmom świadczącym usługi serwisowania, oraz świadczącym serwis sprzedawanych towarów. Głównym celem modułu jest usprawnienie realizacji zleceń, a także możliwość lepszej organizacji pracy serwisantów. Istnieje możliwość współpracy z modułem do fakturowania oraz modułem do obsługi magazynu.

Bezpłatna konsultacja w sprawie doboru systemu do zarządzania Firmą

CRM - Lepsza Obsługa Klienta 

Moduł ten służy do zarządzania relacjami z Klientem, a także planowania własnej pracy. Ze względu na dużą konkurencyjność rynku koniecznym jest wypracowanie obsługi Klienta na wysokim poziomie jakościowym. Moduł umożliwia m.in. planowanie oraz ewidencjonowanie spotkań, czy rozmów telefonicznych.

Pełna Księgowość zgodna z Ustawą o Rachunkowości

Comarch ERP Optima Księga Handlowa jest narzędziem, które umożliwia firmie prowadzenie pełnej księgowości w sposób zgodny z Ustawą o Rachunkowości. Automatyzacja pracy eliminuje pojawianie się ewentualnych pomyłek. Z programu możliwe jest również elektroniczne przesyłanie Deklaracji VAT.

Kadry i Płace

Moduł pozwala na zaewidencjonowanie pracowników z możliwością odnotowania przebiegu zatrudnienia w firmie i poza nią. Rozliczenia wpłat z uwzględnieniem nieobecności, czasu pracy, dodatków i akordów. Kadry i Płace to prosty podział wynagrodzenia pracownika na wypłatę gotówkową i/lub przelew na konto bankowe.

Rozwiązanie dla Biur Rachunkowych

Moduł ten ma za zadanie uproszczenie pracy wykonywanej przez pracowników w biurach rachunkowych oraz przez doradców podatkowych. Integracja z systemem Comarch ERP Optima eliminuje konieczność podwójnego wprowadzania danych - następuje automatyczna synchronizacja Biura z Comarch ERP Optima.

Zarządzanie, Analizy i Raportowanie

System wyposażony jest w narzędzie Comarch ERP Optima Analizy Business Intelligence. Służy ono do budowania różnorodnych raportów oraz analiz w oparciu o informacje wprowadzone do programu. Poprzez materiały tego typu, właściciele małych i średnich firm otrzymują informacje ułatwiające monitorowanie oraz wspomagające efektywne zarządzanie.

 

Dodatkowe rozszerzenia Comarch ERP Optima

B2B - Internetowy Pulpit kontrahenta

Rozwiązanie automatyzuje współpracę z odbiorcami, zmniejsza pracochłonność związaną z obsługą zamówień oraz przerzuca część czynności na kontrahenta odciążając Twój dział Handlowy.

Rozwiązania B2B dla Comarch ERP Optima to platforma stanowiąca wygodny kanał przyjmowania zapytań, składania ofert, automatyzacji obsługę realizacji zamówień, dająca również dostęp do historii transakcji przeprowadzonych z Klientem.

więcej...

E-Sklep oraz Galeria Handlowa zarządzana z Optimy

Sprzedawaj bezpośrednio z Comarch ERP Optima bez potrzeby dodatkowej obsługi zewnętrznych Sklepów internetowych lub aukcji za pomocą zintegrowanych z Twoim magazynem rozwiązań B2C.

System współpracuje z internetowymi kanałami sprzedaży oraz promocji. Comarch Optima integruje się z Allegro, Facebook, wszystko.pl, Ceneo, oraz innymi popularnymi porównywarkami cen.

więcej...

Rozwiązania mobilne - Business Intelligence w kieszeni

Rozwiązania mobilne umożliwiają kontakt pracownika wykonującego swą pracę w terenie z osobami w Centrali, zasobami firmowymi, a także ułatwiają znacząco raportowanie wykonanych zadań. W efekcie otrzymujemy oszczędność czasu i kosztów.

Rozwiązania te stworzone są na nowoczesne narzędzia mobilne, jak tablety czy Smartfony wiodących marek z dowolnym Systemem takim jak OIS, Android, Microsoft...

więcej...

Zarządzanie, Analizy i Raportowanie

Comarch ERP Optima wyposażony jest w narzędzie Comarch ERP Optima Analizy Business Intelligence. Służy ono do budowania różnorodnych raportów oraz analiz w oparciu o informacje wprowadzone do programu. Poprzez materiały tego typu, właściciele małych i średnich firm otrzymują informacje ułatwiające monitorowanie oraz wspomagające efektywne zarządzanie.

Bezpieczeństwo Danych Firmowych